O nás

MAYRIM je značka oblečenia. Ale je to oveľa viac ako len „značka“ pre mňa. Keď by som mala začať už od názvu, má to osobné spojenie. Od malička som rada vyrábala veci všeho druhu. Môj sen sa teda zrodil už velice dávno a  mať vlastné oblečenie, vlastnú značku sa reálne posúval do popredia, keď sa mi narodila dcéra. A tu prichádza druhé osobné spojenie zo značkou „Mayrim“, nakoľko to je meno mojej dcéry Miriam. Vďaka tejto osobnej väzbe som začala rozmýšľať akým smerom by sa moja značka mala poňať.

A tu prišiel do hry aj Covid. Áno, aspoň v tomto smere mala táto situácia niečo pozitívne pre mňa. A to, že sme boli doma. Do roboty sa už nemohlo a tak veškeré biznis oblečenie ostalo v skrini, nepoužité. Veď doma nebudem predsa chodiť v blúzke či sukni. Konečne som mohla vybrať tepláky, mikiny a iné pohodlné oblečenie. Tu som ale zistila, že to čo mi skrina ponúkla, už nebolo ani zďaleka pohodlné, pekné či nebodaj trendy. Tak som začala hladať po nete, ale to čo som našla sa mi buď nepáčilo alebo to bolo nehorázne drahé. V tom momente sa zrodila značka MAYRIM. Reprezentuje teda pohodlné oblečenie, nie len na doma, ale aj na denné nosenie vo verejnosti – môj pracovný názov je Sport-Casual. Nakoľko sa terajšie trendy posúvajú cez veškeré hranice, je to úplne normálne chodiť po vonku, do školy, dokonca aj do práce v teplákoch.

Pohodlný pocit na koži

Pre mňa je veľmi dôležité, aby som sa cítila dobre v tom čo nosím. Preto si zakladám na kvalite a hlavne ako sa v oblečení cítim. Mikiny, tričká a všetky ostatné kúsky som sama vyberala a nosila, a vybrala len také, v ktorých som sa cítila naozaj pohodlne.

Vlastná potlač a výroba

Ako som spomínala, rada výrabam. To pre mňa znamená, že všetko čo viem spravím sama. Pri značke MAYRIM robím sama potlače (sieťotlač, transfer, sublimácia), batikujem alebo šijem gumičky.